Doma jsem tam, kde zní hudba

Skutečně dnes ještě někoho zajímají příběhy z hudební historie, recenze alb a profily zapomenutých hudebníků?

V roce 2019 česká proexportní hudební kancelář Sound – Czech / Czech Music Office zařadila ve své anglicky psané propagační brožuře Czech Jazz Guide 2019 hudební stránky cernejpudink.cz na seznam třinácti českých on-line médií, jež zajímá hudební historie, poskytují zpravodajství, zveřejňují recenze a věnují se soustavně propagaci jazzu, funku, soulu a rhythm’n’blues. V on-line dokumentu naleznete také řadu kontaktů na hudební vydavatelství, pořadatele, hudebníky a kapely, ale i na většinu klubů a festivalů, kde se hraje jazz.

Pocta nejenom starým jazzmenům, kterým hudba zázračně stékala z prstů jako med…

Dovolím si parafrázovat rozlučku Alexise Petridise s britským hudebním magazínem New Musical Express na stránkách deníku Guardian. „Buduji prostor pro ty, kteří jsou dostatečně staří na to, aby pamatovali časy, kdy se hudební publicistika, recenze alb a soustředěné poslouchání hudby, zdály být důležité. Smutné je, že člověk by sotva našel někoho, komu je letos osmnáct let a záleželo by mu na tom, jestli nějaký hudební časopis nebo web o staré populární hudbě existuje, nebo ne.“

Autorem obsahu webu je hudební fanda, píšící pro radost a potěchu pod přezdívkou Mingus.

Odmítnutí odpovědnosti: Všechny použité hudební soubory, média, obrázky, informace a zdroje slouží výhradně pro zábavu/prezentaci/výukové účely. Pokud je třeba některým obrázkům/hudbě/textům připsat kredit nebo je z jakéhokoli důvodu stáhnout, neváhejte nás kontaktovat.

Pokud budete chtít, můžete mu poslat vzkaz.